Κριστιάνο Ρονάλντο: Έγραψε ιστορία με δύο γκολ και το πρώτο του τρόπαιο στη Σ. Αραβία

twitter

Τη σφραγίδα του στην κατάκτηση του Κυπέλλου Πρωταθλητριών Αραβίας έβαλε ο Κριστιάνο Ρονάλντο, που πέτυχε και τα δύο γκολ για την ανατροπή και τη νίκη της Aλ Νασρ κόντρα στην Αλ Χιλάλ

Η πρώτη κούπα του Κριστιάνο Ρονάλντο στη Σαουδική Αραβία είναι γεγονός! Και έχει πέρα ως πέρα τη σφραγίδα του, καθώς με την Αλ Νασρ να χάνει 1-0, ο «CR7» έστειλε το ματς στην παράταση και εκεί πέτυχε και το γκολ της νίκης, που χάρισε στην ομάδα του για πρώτη φορά στην ιστορία της το Κύπελλο Πρωταθλητριών Αραβίας.

Κόντρα στην Αλ Χιλάλ των Νέβες, Κουλιμπαλί, Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς και Μάλκομ, που μάλιστα προηγήθηκε 1-0 με γκολ του Μάικλ στο 51′, ο οποίος έκανε το λάθος να πανηγυρίσει σαν τον Ρονάλντο, μπροστά στον Πορτογάλο.

Ο Ρονάλντο τρελάθηκε, έβαλε δυο γκολ και η Αλ Νασρ βρήκε τον τρόπο να γυρίσει το παιχνίδι, παίζοντας με 10 παίκτες!

Μάλιστα ο Ρονάλντο ψηφίστηκε όπως αναμενόταν ο κορυφαίος του αγώνα με δύο γκολ σε 114 λεπτά και αποχώρησε δακρυσμένος σε φορείο, καθώς τραυματίστηκε.