Άρσεναλ - Μάντσεστερ Γ. 3-1: Σωτήρας Ντέκλαν Ράις, νίκη με ανατροπή οι «κανονιέρηδες»

Η Άρσεναλ ολοκλήρωσε μία σπουδαία ανατροπή απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, παίρνοντας επεισοδιακή νίκη με 3-1 με τον Ντέκλαν Ράις να λυτρώνει με γκολ στις καθυστερήσεις την ομάδα του Αρτέτα.

Η Άρσεναλ πήρε μεγάλη νίκη επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 3-1 και μάλιστα με ανατροπή, με τον Ντέκλαν Ράις να σκοράρει στις καθυστερήσεις δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Η ομάδα του Αρτέτα μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ από το γκολ του Ράσφορντ στο 27′, όμως στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Όντεγκααρντ ισοφάρισε σε 1-1.

Όλα έδειχναν πως το παιχνίδι οδεύει στην ισοπαλία, όμως ο Ντέκλαν Ράις είχε διαφορετική άποψη και με ωραίο γκολ εντός περιοχής μετά από εκτέλεση κόρνερ έδωσε το προβάδισμα στους κανονιέρηδες στο 90+6′.

Η Γιουνάιτεντ προσπάθησε να φέρει το ματς στα ίσια, όμως ο Γκάμπριελ Ζεσούς στο 90+11′ έκανε το 3-1 τελειώνοντας το ματς.