Εθνική Ελλάδας: Τρομακτικό ημίχρονο και πάρτι των Ολλανδών με τρία γκολ

Η Εθνική ομάδα έκανε ένα κάκιστο ημίχρονο απέναντι στην Ολλανδία, με τους «οράνιε» να κάνουν ότι θέλουν και να προηγούνται με 3-0.

Πολύ κακό το πρώτο ημίχρονο της Εθνικής μας ομάδας απέναντι στην Ολλανδία, με την ομάδα του Κούμαν να σκοράρει τρία γκολ σε λιγότερο από 40′ λεπτά.

Οι «οράνιε« ξεκίνησαν δυναμικά και στο 17′ άνοιξαν το σκορ από στημένη φάση με τον Ντε Ρουν, να νικά με σουτ εντός περιοχής τον Βλαχοδήμο.

Η Ελλάδα δεν μπορούσε να βρει ισορροπία και λίγο αργότερα οι Ολλανδοί έκαναν το 2-0 με ωραίο τελείωμα του Γκάκπο.

Ο Ντάμφρις άγγιξε το γκολ με δυνατό σουτ εκτός περιοχής που σταμάτησε στο δοκάρι, όμως λίγο αργότερα ήρθε και το τρίτο γκολ.

Οι «οράνιε» άλλαξαν την μπάλα με ταχύτητα, με τον Βέκχορστ να πιάνει την κεφαλιά ανενόχλητος εντός περιοχής εκτελώντας τον Βλαχοδήμο που δεν μπορούσε να αντιδράσει για το 3-0 στο 39′.