Ολυμπιακός: Τρομερός Γιόβετιτς χάρισε τη νίκη στο Μαυροβούνιο με γκολάρα!

Ο Στέβαν Γιόβετιτς πέτυχε γκολάρα για να δώσει τη νίκη στο Μαυροβούνιο με 2-1 στο 90+6′ του αγώνα με τη την Βουλγαρία του Κίριλ Ντεσπόντοφ, ο οποίος αστόχησε σε πέναλτι! – Καταλύτης σε όλα τα ματς της Εθνικής του ομάδας ο νέος φορ του Ολυμπιακού

Ο Ολυμπιακός έκανε μια ακόμα μεγάλη μεταγραφή παίρνοντας την υπογραφή του Στέβαν Γιόβετιτς.  Πρόκειται για έναν μεγάλο γκολτζή που είναι και σε τρομερή κατάσταση. Καθώς ο Στέβαν Γιόβετιτς έβαλε γκολάρα στο 90’+6 με κεφαλιά για να δώσει τη νίκη στο Μαυροβούνιο με 2-1 κόντρα στην Βουλγαρία του Κίριλ Ντεσπόντοφ.

Ο 33χρονος μπόμπερ μπήκε αλλαγή στο ματς στο 46′ στην θέση του Ούρος Τζούρτζεβιτς, που έχει περάσει από τον Ολυμπιακό. Αμέσως έδωσε επιθετική πνοή στην ομάδα του και… χτύπησε στις καθυστερήσεις με μια ασύλληπτη κεφαλιά.

Ο άσος των Πειραιωτών ήταν καθοριστικός και στο ματς που προηγήθηκε, όπου το Μαυροβούνιο έφερε 2-2 εκτός με την Λιθουανία για τα προκριματικά του Euro 2024. Έδωσε την ασίστ στο 89′ για να προηγηθεί με 2-1 το Μαυροβούνιο, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις.

Για τον Γιόβετιτς αυτό ήταν το 32ο γκολ σε 69 ματς με την Εθνική της ομάδα της χώρας του. Σε συλλογικό επίπεδο έχει βάλει 114 γκολ σε 405 παιχνίδια.

Είναι ένα από τα μεγαλύτερα… κανόνια στην Ευρώπη. Ένας απρόβλεπτος επιθετικός που μπορεί να σκοράρει με οποιοδήποτε τρόπο. Αρκεί να βρει την κατάλληλη ευκαιρία στην μεγάλη περιοχή και δεν πρόκειται να την χάσει.

Ο διεθνής άσος έχει σε Μάντσεστερ Σίτι, Ίντερ, Σεβίλλη και Μονακό. Τώρα θα τον έχει και ο Ολυμπιακός, στον οποίο έρχεται με μεγάλη διάθεση για να βάλει πολλά γκολ.

θα είναι ένα ακόμα μεγάλο όπλο που θα έχει στα χέρια του ο Ντιέγκο Μαρτίνεθ. Με βάση και τις παραστάσεις που έχει ο Μαυροβούνιος άσος, δεν αποκλείεται να αποτελέσει και τον πρώτο επιθετικό στην σχετική ιεραρχία.

Το σίγουρο είναι πως ο ανταγωνισμός για την γραμμή κρούσης θα είναι ένας από τους μεγαλύτερους που είχε ποτέ ο Ολυμπιακός. Αφού οι Γιόβετιτς, Ελ Καμπί και Ελ Αραμπί έχουν εξαιρετικές ικανότητες στο σκοράρισμα.