Φράιμπουργκ - Ντόρτμουντ 2-4: Σοκ λίγες μέρες πριν από τον Ολυμπιακό

Φράιμπουργκ Ντόρτμουντ

Ο Φράιμπουργκ γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα από τη Ντόρτμουντ με 4-2 λίγες για τη Bundesliga μέρες πριν έρθει στην Ελλάδα για το ματς της πρεμιέρας του Europa League με τον Ολυμπιακό στο Γ.Καραϊσκάκης.

Λίγες μέρες πριν από το ταξίδι της στην Ελλάδα για το ματς της πρεμιέρας των ομίλων του Europa League με τον Ολυμπιακό στο Γ.Καραϊσκάκης η Φράιμπουργκ γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα με 4-2 από τη Ντόρτμουντ για την  αγωνιστική της Bundesliga.

Το σκορ ήταν 2-2 ως το 88ο λεπτό ωστόσο ένα γκολ του Χούμελς σ’ αυτό το λεπτό και άλλο ένα του Ρόις στο 90+3′ έδωσαν τη νίκη στους Βεστφαλούς. Ο Χούμελς είχε ανοίξει το σκορ στο 11′ και ο Μάλεν είχε βάλει άλλο ένα στο 60′ ενώ για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Χόλερ στο 45+3′ και o Χόφλερ στο 45+6′. Ο τελευταίος μάλιστα αποβλήθηκε στο 81ο λεπτό με συνέπεια η Μπορούσια να εκμεταλλευθεί το αριθμητικό της πλεονέκτημα και να βάλει δύο γκολ φτάνοντας στη νίκη.