Κηφισιά: Κι όμως ο Λούμορ το έχει... ξανακάνει!

Το εκπληκτικό γκολ του Λούμορ έκρινε την αναμέτρηση της Κηφισιάς με τη Λαμία, με τον Γκανέζο μέσο να γνωρίζει την αποθέωση! Άπαντες μίλησαν για… γκολ καριέρας, ο ίδιος όμως έλεγε ότι το έχει ξανακάνει. Και έχει δίκιο!

Το γκολ του Λούμορ, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 1-1 στην αναμέτρηση της Κηφισιάς με τη Λαμία, πολύ δύσκολα δεν θα είναι και γκολ της αγωνιστικής. Ίσως και της χρονιάς, καθώς ο τρόπος με τον οποίο έφυγε η μπάλα από το γκολ του Γκανέζου για να καταλήξει στην εστία του Κοσέλεφ ήταν εκπληκτικός.

Στις δηλώσεις του στην Cosmote TV μετά το τέλος της αναμέτρησης, ο Λούμορ ρωτήθηκε για το αν είναι το καλύτερο της καριέρας του και η απάντησή του εξέπληξε. «Ναι το έχω ξανακάνει σε ματς της Μαγιόρκα», είπε χαρακτηριστικά ο παίκτης.

Πράγματι, το έχει ξανακάνει. Στο πλαίσιο της τελευταίας εμφάνισής του με τη φανέλα της Μαγιόρκα, καθώς επέστρεφε στη Σπόρτινγκ από την οποία είχε δοθεί δανεικός, ο Λούμορ με ένα επίσης εντυπωσιακό σουτ, είχε διαμορφώσει και τότε το τελικό 1-1. Με τη διαφορά όμως ότι το γκολ εκείνο σημειώθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ αυτό κόντρα στην Λαμία στις καθυστερήσεις του αγώνα.