Μπράιτον - Λίβερπουλ 2-2: Αποτέλεσμα... λουκούμι για Σίτι και Άρσεναλ

Η Μπράιτον είπε την πρώτη και την τελευταία κουβέντα στην αναμέτρηση με τη Λίβερπουλ.

Μπράιτον και Λίβερπουλ ήρθαν ισόπαλες με 2-2, σε ένα αποτέλεσμα που… άρεσε σε Μάντσεστερ Σίτι, Άρσεναλ και Τότεναμ.

Στο Μπράιτον η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League προηγήθηκε με τον Αντίγκρα (20′), αλλά στη συνέχεια η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ κατάφερε ν’ ανατρέψει το σκορ με δύο γκολ του Μο Σαλάχ πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο (40′, 45′ πεν.). Τελικά ο Ντανκ στο 78ο λεπτό κατάφερε να ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους.

Η ομάδα του Ρομπέρτο Ντε Τσέρμπι αγωνίστηκε με τους: Βερμπρούγκεν, Φέλτμαν, Ντανκ, Ιγκόρ (63′ Φαν Χίκι), Μαρτς, Γκρος, Μπαλέμπα, Αντίγκρα, πέδρο (89′ Φάτι), Μιτόμα, Φέργκιουσον (60′ Γουέλμπεκ).