Γιούχτας – Ολυμπιακός Β' 2-2: Ματσάρα στην Κρήτη με... γκολ και θέαμα

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι που ανοίγει την έκτη αγωνιστική στη Super League 2, καθώς ο αγώνας μεταξύ Γιούχτα και Ολυμπιακού Β’ τελείωσε στο 2-2.

Φοβερό παιχνίδι στην Κρήτη μεταξύ της ομάδας των Αρχανών Γιούχτας και Ολυμπιακού Β ήρθε ισόπαλο με το 2-2 να σφραγίζει τις προσπάθειες των παικτών.

Αν και φιλοξενούμενοι οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ στο 4ό μόλις λεπτό, όταν ο Κωστής απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και με όμορφο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Το 1-0 υπέρ των Πειραιωτών ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους οι γηπεδούχοι έδειξαν μεγαλύτερη θέληση και έφεραν το παιχνίδι στα «ίσια» στο 53ο λεπτό με την κεφαλιά του Αλεξόπουλου να πετυχαίνει τον σκοπό της. Η ανατροπή ολοκληρώθηκε έξι λεπτά μετά με τον Ροβίθη. Ο παίκτης των Κρητικών με μια εκπληκτική ατομική ενέργεια έφερε εαυτόν σε θέση βολής παραβιάζοντας έτσι την εστία των «ερυθρόλευκων».

Αναγκασμένοι πλέον να κυνηγήσουν κάτι από τον αγώνα οι παίκτες του Αριέλ Ιμπαγάσα βγήκαν μπροστά. Στο 80ο λεπτό ο Μπαγκαλιάνης τροφοδότησε υπέροχα τον Παπακανέλλο μέσα στην μεγάλη περιοχή, με τον δεύτερο να ευστοχεί για το τελικό 2-2.