Κ19 - Γκαμπάλα - Ολυμπιακός 0-3: Με τριάρα και το ενάμισι πόδι, στην επόμενη φάση του Youth League!

Η Κ19 του Ολυμπιακού επικράτησε επί της Γκαμπάλα με 3-0 στο Αζερμπαϊτζάν και εκτός απροόπτου θα βρίσκεται στην επόμενη φάση του UEFA Youth League. Οι σκόρερς των «ερυθρόλευκων» ήταν οι Μουζακίτης, Κωστούλας και Δαρβίρας.

Η Κ19 του Ολυμπιακού έφυγε με ένα σπουδαίο διπλό επί της αζέρικης Γκαμπάλα, με 3-0 για το UEFA Youth League.

Η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου μπήκε «φουριόζα» από το ξεκίνημα και άνοιξε το σκορ νωρίς, στο τέταρτο λεπτό με τον Χρήστο Μουζακίτη, έπειτα από εκτέλεση πέναλτι. Στο δεύτερο ημίχρονο, το μεγαλύτερο ταλέντο που διαθέτει ο Ολυμπιακός στις ακαδημίες του, ο Χαράλαμπος Κωστούλας έκανε το 2-0 και ο Χρήστος Δαρβίρας, έχοντας μπει αλλαγή στο 75′, 12 λεπτά αργότερα έκανε το τελικό 3-0.

Ο επαναληπτικός για τους Πειραιώτες, που φαντάζει διαδικαστικού χαρακτήρα με το ευρύ προβάδισμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, θα γίνει στις 29 Νοεμβρίου, στις προπονητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη.