Ατρόμητος-Πανσερραϊκός 1-1: Ο Ανγκιέλσκι «λύτρωσε» τους Περιστεριώτες με γκολ στις καθυστερήσεις

Με γκολ του Κάρολ Ανγκιέλσκι στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ατρόμητος ισοφάρισε σε 1-1 και απέσπασε σημαντικό βαθμό απέναντι στον Πανσερραϊκό.

Ο Πανσερραϊκός κρατούσε τη νίκη στο Περιστέρι μέχρι το 90+4′, όμως το γκολ του Ανγκιέλσκι στις καθυστερήσεις λύτρωσε τον Ατρόμητο, που έσωσε την παρτίδα και πήρε σημαντικό βαθμό.

Η ομάδα του Σάσα Ίλιτς, με κεκτημένη ταχύτητα μετά τη σπουδαία νίκη απέναντι στον Άρη στο Κλεάνθης Βικελίδης υποδέχτηκε την ομάδα των Σερρών. Ο Ατρόμητος με τον Σέρβο προπονητή στον πάγκο του είχε 2/2 και με όπλο την έδρα του έψαξε την τρίτη διαδοχική νίκη.

Το καλοδουλεμένο σύνολο του Πάμπλο Γκαρσία όμως, του έκοψε τη φόρα και αφού είδε γκολ του Άλεξιτς να ακυρώνεται στο 24ο λεπτό, προηγήθηκε με το Ζήση Χατζηστραβού, πέντε λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Περιστερίου ισορρόπησε το παιχνίδι και απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις την εστία του Χοβάν. Ο Σλοβάκος γκολκίπερ όμως, μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα του στο 90+5, αφού νικήθηκε από τον Πολωνό επιθετικό και  έτσι δεν κατάφερε η ομάδα του να πάρει το μεγάλο αποτέλεσμα στο Περιστέρι.

Ατρόμητος: Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Τζαβέλλας, Ασεβέδο, Ντε Μποκ, Γκονζάλες, Κούντε, Ρομπάιγ, Καμαρά, Φριντζόνσον, Βαλένσια

Πανσερραϊκός: Χόβαν, Ντανκερλούι, Μπέργκστρεμ, Αυλωνίτης, Πεταυράκης, Μορέιρα, Ουεντραόγκο, Χατζηστραβός, Πηλέας, Μασαρίποφ, Άλεξιτς