Τσέλσι-Μαντστερ Σίτι 4-4: Ματσάρα και χορταστική ισοπαλία!

Απίστευτο ματς με πολλά γκολ και πολύ θέαμα παρακολουθήσαμε απο τις δύο ομάδες Τσέλσι- Μάντσεστερ Σίτι που έληξαν ισόπαλες με 4-4.

Σε ματς που ήταν… διαφήμιση για το αγγλικό ποδόσφαιρο και από τα πιο συναρπαστικά και συγκλονιστικά παιχνίδια όχι μόνο της φετινής σεζόν στην Αγγλία αλλά και στην ιστορία της Premier League εξελίχθηκε το σημερινό ντέρμπι στο «Στάμφορντ Μπριτζ» αναμέσα στην Τσέλσι και στην Μάντσεστερ Σίτι με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες με 4-4.

Η Σίτι άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Χάαλαντ στο 25′, στην συνέχεια η Τσέλσι ισοφάρισε με τον Σίλβα στο 29′ και πέρασε μπροστά στο 37ο  λεπτό με τον Στέρλινγκ. Οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια με τον Ακάντζι στο 45+1 να κάνει το 2-2 για την ομάδα της Σίτι.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με φόρα και στο δεύτερο ημίχρονο και πέρασαν μπροστά με το γκολ του Χάαλαντ στο 47′ με του γηπεδούχους όμως να ισοφαρίζουν με το γκολ του Τζάκσον στο 67′ για το 3-3.

Η πρωτοπόρος της βαθμολογίας πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Ρόντρι στο 86′, ένα γκολ που δεν άφησαν αναπάντητο οι γηπεδούχοι με τον Πάλμερ στο 90+5 να κάνει το τελικό 4-4.