Γιώργος Γιακουμάκης: Αυλαία στη σεζόν με γκολ και αποκλεισμό

Ο Γιώργος Γιακουμάκης ολοκλήρωσε την πρώτη του σεζόν στην Ατλάντα Γιουνάιτεντ πετυχαίνοντας το 19ο του γκολ, με την ομάδα του να αποκλείεται στα πλέι οφ του MLS.

Ο Γιώργος Γιακουμάκης τελείωσε την πρώτη του σεζόν στο MLS φτάνοντας τα 19 γκολ, με το τελευταίο να μην είναι αρκετό για να δώσει συνέχεια στην παρουσία της Ατλάντα Γιουνάϊτεντ στα πλέι οφ του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Ελληνα επιθετικού, ηττήθηκε με 4-2 από την Κολόμπους Κρου, που προκρίθηκε στους «8» με 2-1 νίκες. Οι νικητές προηγήθηκαν γρήγορα με 3-0 (9` Νάγκμπε, 17` Αμουντσεν, 33` Μάταν), ενώ ο Γιακουμάκης μείωσε σε 3-1 στο 35ο λεπτό.

Δύο λεπτά μετά την έναρξη του Β` μέρους, ο Ρόσι «έγραψε» το 4-1, ενώ το τελικό σκορ, διαμόρφωσε ο Σίλβα στο 50ο λεπτό του αγώνα.