ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ - ΣΕΛΤΙΚ 1-0: Ο Χελάντερ με κεφαλιά έκρινε το ντέρμπι

Με την κεφαλιά του Χελάντερ στο 66ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ, η Ρέιντζερς των χιλίων προβλημάτων πήρε τη νίκη στο ντέρμπι με τη Σέλτικ και έκανε την τρίτη της νίκη σε τέσσερις αγώνες στην Premiership της Σκωτίας.

Η Ρέιντζερς των χιλίων προβλημάτων πήρε το ντέρμπι του «Old Firm» με αντίπαλο την Σέλτικ, με το γκολ του Χελάντερ στο 66ο λεπτό να δίνει τη νίκη στην ομάδα του με 1-0.

Η αναμέτρηση ήταν ισορροπημένη σε όλη τη διάρκεια, με την Ρέιντζερς να είναι καλύτερη στις λεπτομέρειες, οι «καθολικοί» όμως ήταν αυτοί που είχαν τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς στο πρώτο ημίχρονο.

Η μπάλα πέρασε στην περιοχή των γηπεδούχων με τον Έντουαρτς να χάνει το άχαστο φάτσα με την εστία, με τον Ποστέκογλου να μην μπορεί να το πιστέψει.

Στο δεύτερο μέρος το σύνολο του Στίβεν Τζέραρντ που δεν ήταν στον πάγκο λόγω ασθένειας ήταν καλύτερο, πίεσε τη Σέλτικ και στο 66΄μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μπάρισιτς ο Χελάντερ σκόραρε με κεφαλιά και έκρινε το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς.