Αντίπαλοι ΑΕΚ: Διπλό επί της Νότιγχαμ κι έρχεται Φιλαδέλφεια η Μπράιτον

Η Μπράιτον βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό όμως έκανε ανατροπή, κερδίζοντας με 3-2 την Νότιγχαμ και έρχεται με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία για το ματς με την ΑΕΚ στην «OPAP Arena» για το Europa League.

Με την ψυχολογία στα ύψη έρχεται η Μπράιτον στη Φιλαδέλφεια για να αντιμετωπίσει την ΑΕΚ για το Europa League,αφού επιβλήθηκε με 3-2 στην Νότιγχαμ Φόρεστ.

Ο Ελάνγκα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους μόλις στο 3ο λεπτό. Ο Φέργκιουσον στο 26’ έγραψε το 1-1, με τον Ζοάο Πέδρο στο 45+4’ να διπλασιάζει τα γκολ της Μπράιτον.

Ο ίδιος παίκτης ξαναχτύπησε στο 58’ για το 3-1, με τον Γκιμπς-Γουάιτ στο 76’ να βάζει ξανά την Νότιγχαμ στο ματς, μειώνοντας σε 3-2 από τα 11 βήματα. Η Μπράιτον μάλιστα από 73ο λεπτό έπαιζε και με παίκτη λιγότερο, αφού ο Ντανκ αντίκρισε δεύτερη κίτρινη.

Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι με την Μπράιτον να ανεβαίνει στην 7η θέση, ενώ η Φόρεστ παρέμεινε στην 14η.