Ολυμπιακός Β'- Καλαμάτα 0-0: Βασικός σε όλο το ματς ο Ελ Αραμπί

O Ολυμπιακός Β’ αντιμετώπισε την Καλαμάτα στου Ρέντη και έφερε λευκή ισοπαλία (0-0), με τον Γιουσέφ Ελ Αραμπί να είναι βασικός από την αρχή του παιχνιδιού.

Ολυμπιακός Β‘ και Καλαμάτα ήρθαν ισόπαλοι με 0-0 στο Ρέντη, με τον Γιουσέφ Ελ Αραμπί να αγωνίζεται σε ολόκληρο το παιχνίδι.

Οι «ερυθρόλευκοι» στο πρώτο ημίχρονο με την Καλαμάτα για τη Super League 2 είχαν βασικό τον Γιουσέφ Ελ Αραμπί, όμως του έλειψαν οι φάσεις και το γκολ. Η μοναδική ευκαιρία του πρώτου μέρους ήταν στο 27ο λεπτό, όταν το σουτ του Ανδρούτσου πέρασε άουτ. Τίποτα το αξιοσημείωτο για την Καλαμάτα στο πρώτο ημίχρονο.

ο Ολυμπιακός Β’ μπήκε πολύ καλύτερα στο δεύτερο μέρος με τον Αραμπί να είναι αρκετά ορεξάτος και να έχει πολλά τρεξίματα. Έχασε κάποιες ευκαιρίες με τον Μπα και τον Κωστή όμως δεν βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα.

Έτσι το 0-0 έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα για τις δύο ομάδες με τον Ολυμπιακό Β’ να φτάνει τους 4 βαθμούς και την Καλαμάτα τους 16 πέφτοντας στην 3η θέση.

OI ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

Ολυμπιακός Β’: Παπαδούδης, Ελ Αραμπί, Μπα, Ανδρούτσος, Φαντιγκά, Μπαγκαλιάνης, Σγουρός, Μαρίνος, Κουτσίδης, Κατσουλίδης, Καράκουτης.

Καλαμάτα: Γιαννίκογλου, Μοζέρ, Βαλεριάνος, Κωστούλας, Δημόπουλος, Παπατόλιος, Κατάλντι, Άλβες, Ακόστα, Πασσάς, Μπαράλες.