Λαμία-Ατρόμητος 3-3: Χορταστική ματσάρα διαφήμιση του ποδοσφαίρου

Λαμία και Ατρόμητος πρόσφεραν χορταστικό θέαμα με το τελικό 3-3 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Ένα παιχνίδι με άρωμα Πρέμιερ Λιγκ διεξήχθη στην Λαμία, με την τοπική ομάδα και τον Ατρόμητο να μένουν ισόπαλοι με το εντυπωσιακό 3-3 στο «Αθανάσιος Διάκος»,  για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε νωρίς στον αγώνα, καθώς στο 4ο και στο 8ο λεπτό αντίστοιχα βρήκε δύο τέρματα, με τους Ασεβέδο και Γκονζάλεζ. Η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου, βρήκε άμεση αντίδραση και μείωσε το σκορ με τον Μαρτίνεθ στο 13′. Η ομάδα του Περιστερίου έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία να προηγηθεί και πάλι με δύο γκολ διαφορά, όμως ο Κοσέλεφ απέκρουσε το πέναλτι του Βαλένσια στο 20′. Δυο λεπτά μετά, ο Σλίβκα τιμώρησε την αστοχία του Χιλιανού και έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχοι έκαναν την ολική ανατροπή με σκόρερ τον Σίντκλεϊ στο 55ο λεπτό, για να έρθει ο Βέργος με πέναλτι δέκα λεπτά αργότερα και να διαμορφώσει το τελικό σκορ της συνάντησης. Η ομάδα της Φθιώτιδας με αυτό τον βαθμό σκαρφάλωσε στην 6η θέση της βαθμολογίας, ενώ από την άλλη το σύνολο του Σάσα Ίλιτς, παρέμεινε στην 10η.

Λαμία: Κοσέλεφ, Σιμόν, Παπαδόπουλος, Τζανετόπουλος, Σίντκλεϊ, Σαντάνα, Σλίβκα (85′ Ακούνια), Τζανδάρης, Τσιλούλης, Μαρτίνεθ (71′ Τόσιτς), Καρλίτος

Ατρόμητος: Τσιντώτας, Ντε Μποκ, Ασεβέδο, Τσακμάκης, Κυβρακίδης, Κουντέ, Γκονζάλεζ (83′ Έρλινγκμαρκ), Καμαρά (95′ Κουέν), Φριντζόνσον (46′ Ρομπάιγ), Βαλένσια, Βέργος (67′ Ανγκιέλσκι)