Ήττα στα Γιάννενα από τον ΠΑΣ με 2-1

Δεν κατάφεραν να ξεκινήσουν με νίκη τη φετινή τους πορεία στο πρωτάθλημα οι έφηβοι του «τριφυλλιού» που γνώρισαν την ήττα με 2-1 στα Γιάννενα από τον ΠΑΣ.

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο Παναθηναϊκός Κ19 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Super League Κ19 από τον ΠΑΣ στα Γιάννενα με γκολ που δέχθηκαν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» προηγήθηκε στο 22′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κύρκου με τους «πράσινους» να ισοφαρίζουν με ωραίο πλασέ του Καλοσκάμη από ασίστ του Βολάκη. Το «χρυσό», όπως αποδείχθηκε γκολ, για την ομάδα των Ιωαννίνων πέτυχε ο Σκουτέλιας στο 90+4′.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βρακάς, Πήλιος, Ρίζος, Γωγουβίτης, Ντόντης, Μπέλλος, Γερονικολός, Τσίρης, Φερεντίνος, Κύρκος, Ζώνιος.

Παναθηναϊκός: Λίλο, Καμαρός, Παυλάκης, Καρνέσης, Προδρομίτης, Λιατίφης (58’ Συμεωνίδης), Κρυπαράκος (73’ Καλός), Κωστόπουλος, Μπιλάλ (73’ Νταμπίζας), Καλοσκάμης (73’ Κυριόπουλος), Βολάκης (88’ Τσιάβος).