Oλυμπιακός - Φράιμπουργκ: Το εφιαλτικό πρώτο ημίχρονο των «ερυθρόλευκων» που έφερε το ντροπιαστικό 4-0!

Η Φράιμπουργκ έκανε πάρτι απέναντι στον Ολυμπιακό στο πρώτο ημίχρονο, με τη γερμανική ομάδα να πετυχαίνει τέσσερα τέρματα απέναντι στην «ερυθρόλευκη» άμυνα. Δήμιος του Ολυμπιακού ο Γκρέγκοριτς που πέτυχε χατ-τρικ στο 36ο λεπτό!

Εφιαλτικό το πρώτο ημίχρονο για τον Ολυμπιακό στη Γερμανία, με την Φράιμπουργκ να κάνει ότι θέλει στα πρώτα 45′ του ματς, σκοράροντας τέσσερα τέρματα και τον Γκρέγκοριτς να πετυχαίνει χατ-τρικ.

Ο Αυστριακός άνοιξε το σκορ μόλις στο 3′, νικώντας τον Ρέτσο στην προσωπική μονομαχία στην περιοχή, αλλά και τον Πασχαλάκη που δεν κατάφερε να διώξει το πλασέ του 29χρονου.

Στο 8′ ο ίδιος παίκτης σκόραρε με κεφαλιά μετά από κόρνερ πιάνοντας στον ύπνο την άμυνα του Ολυμπιακού, ενώ στο 36′, ο Αυστριακός έκανε το 3-0 και πάλι με κεφαλιά.

Το πάρτι των Γερμανών όμως δεν σταμάτησε εκεί, αφού στο 41′ πέτυχαν και τέταρτο τέρμα, με τους Γκρέγκοριτς και Χέλερ να συνεργάζονται, την μπάλα να φτάνει στα δεξιά στον Σιλντιγιά, ο οποίος σούταρε για το 4-0.