Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1: Πήραν βαθμό στο τέλος με πέναλτι οι Γιαννιώτες

Ισόπαλο έληξε το ματς του Ατρόμητου με τον ΠΑΣ Γιάννινα 1-1, με τα Γιάννινα να παίρνουν τον πολυπόθητο βαθμό που τους ανέβασε στην προτελευταία θέση.

Ισόπαλος με 1-1 έληξε ο αγώνας του Ατρόμητου με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 13η αγωνιστική της Super League 1.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε στο 0-0 παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και οι δύο ομάδες. Η ομάδα του Ατρομήτου μπήκε με φόρα στο δεύτερο ημίχρονο και άνοιξε το σκορ στο 64΄ με σκόρερ τον Ρομπάιγ. Οι Περιστεριώτες ενώ κυριαρχούσαν σε όλο το παιχνίδι έχασαν την νίκη μέσα από τα χέρια τους, καθώς οι Γιαννιώτες με ένα πέναλτι που κέρδισε ο Λέο Μπατίστ και εκτέλεσε ο Εραμούσπε έκαναν το 1-1.

Με τον βαθμό αυτό η ομάδα του Ατρόμητου έχει 12 και παρέμεινε στην 10η θέση, ενώ οι Γιαννιώτες έχουν 8 και ανέβηκαν στην 13η, έχοντας τους ίδιους βαθμούς με την Κηφισιά, αλλά έχοντας κερδίσει στο μεταξύ τους παιχνίδι.