Premier League: Δύσκολο βράδυ για τη Νότινγχαμ, στον «αέρα» ο Κούπερ

ΑΠΕ

Η Νότινγχαμ Φόρεστ γνώρισε τη συντριβή στο «Γκράβεν Κότατζ» από την Φούλαμ με 5-0 και πλέον το μέλλον του προπονητή Κούπερ κρίνεται αβέβαια. Η Λίβερπουλ με τη νίκη της με 2-0 επί της Σέφιλντ, έφτασε μια ανάσα από την κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Βίρτζιλ Φαν Ντάικ στο 37ό λεπτό και ο Σομποζλάι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, έδωσαν τη νίκη στο Λίβερπουλ κόντρα στην Σέφιλντ Γουινάιτεντ. Με το τρίποντο αυτό οι «κόκκινοι» έφτασαν σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή της βαθμολογίας της Premier League.

Η Φούλαμ έκανε πάρτι κόντρα στη Νότιγχαμ Φόρεστ και την φιλοδώρισε με πέντε τέρματα, με την ομάδα του Κούπερ να πραγματοποιεί τη χειρότερη φετινή της εμφάνιση. Παράλληλα το μέλλον του Στίβεν Κούπερ στον πάγκο της ομάδας του Νότινγχαμ, κρίνεται εξαιρετικά αβέβαιο.

Το σκορ άνοιξε ο Ιβόμπι στο 30′ και τέσσερα λεπτά μετά, ο Χιμένες διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και στο 54′ έκανε το 3-0. Ο Ιβόμπι «χτύπησε» ξανά στο 73′ ενώ το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Κέρνεϊ στο 86′.

Η Μπράιτον επέστρεψε στις νίκες, μετά την ήττα από την Τσέλσι και μάλιστα με ανατροπή. Η Μπρέντφορντ προηγήθηκε με πέναλτι του Εμπεμό, όμως ο Γκρος στο 31′ και ο Χίσελγουντ στο 52′ διαμόρφωσαν το τελικό 2-1.