Παναχαϊκή-Ολυμπιακός Β' 1-1: Απόλυτη μοιρασιά στο ματς της Πάτρας

Ο Ολυμπιακός Β’ προηγήθηκε νωρίς στο παιχνίδι, με την Παναχαϊκή να ανεβάζει ρυθμούς στο δεύτερο μέρος, να χάνει πέναλτι και να ισοφαρίζει τελικά στο φινάλε, για το τελικό 1-1.

Στην ισοπαλία έμειναν Παναχαϊκή και Ολυμπιακός Β’ στην Πάτρα με την μεταξύ τους αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Super League 2 να λήγει 1-1.

Πρώτη καλή φάση για τους «ερυθρόλευκους» στο 9ο λεπτό, με τον Παπακανέλο να κάνει κεφαλιά που πέρασε άουτ. Δύο λεπτά αργότερα μετά από εξαιρετική ομαδική συνεργασία του Σαπουντζή με τον Αργυρίου, ο Μπα βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή και δεχόμενος την πάσα του Αργυρίου άνοιξε το σκορ από κοντά για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Παναχαϊκή μπήκε πιο δυνατά, όμως βρήκε απέναντί της τον Παπαδούδη. Ο νεαρός τερματοφύλακας του Ολυμπιακού Β’ στο 53’ πρόλαβε τον Αλίμπε πριν αυτός ισοφαρίσει από κοντά. Έτσι το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα έμελλε να μείνει μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.