ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΕΙΔΗΣΗ, ΜΑΘΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ

Ολυμπιακός Β': Πέρασε από την Ηλιούπολη κι έφτασε τα 10 ματς αήττητος!Με γκολ του Μπακαλιάνη επικράτησε ο Ολυμπιακός Β'

Με γκολ του Μπακαλιάνη επικράτησε η ομάδα του Ολυμπιακού Β’ μέσα στην Ηλιούπολη στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής και ήταν το 10ο σερί ματς αήττητο για την ομάδα των Πειραιωτών.

Με νίκη κατάφερε να περάσει η δεύτερη ομάδα του Ολυμπιακού από την Ηλιούπολη. Οι ερυθρόλευκοι συνεχίζουν την καλή πορεία τους με 10ο σερί αγώνα αήττητοι, μετά την ισοπαλία με την Παναχαϊκή κατάφεραν στην Ηλιούπολη να πάρουν το τρίποντο.

Οι Πειραίωτες κατάφεραν να βρουν τέρμα με τον Μπακαλιάνη πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης. Το πρώτο 45λεπτο ολοκληρώθηκε χωρίς κάποια αξιοσημείωτη φάση…με την ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα να επικρατεί καθ’όλη την διάρκεια.

Στο δεύτερο μισό ο Ολυμπιακός Β’ μπήκε πάλι με φόρα, αλλά δεν κατάφερε να βρει το 0-2 με τον Αργυρίου να αστοχεί στο τετ α τετ στο 68′.

Ηλιούπολη (Σ. Παπαδόπουλος): Περιστερίδης, Χάγκαν, Ράμος, Ασίγκμπα, Μπουσάι, Γκοτσούλιας, Παντελίδης, Τοπάλ, Φουρλάνος, Μάντιτς, Ντέτλερ.

Ολυμπιακός Β (Α. Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπα, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Βλαχομήτρος, Μπαγκαλιάνης, Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Κεϊτά, Μουζακίτης, Αργυρίου.