Μάντσεστερ Σίτι – Κρίσταλ Πάλας 2-2: Buzzer beater του Ολίσε και νέα «χοντρή γκέλα» για τους Πολίτες!

Η Μάντσεστερ Σίτι επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα αφού δεν νίκησε την Κρίσταλ Πάλας (2-2) στο «Έτιχαντ» αν και προηγήθηκε με 2 γκολ.

Νέα απώλεια βαθμών για την Μάντσεστερ Σίτι στην Premier League που δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Κρίσταλ Πάλας (2-2), που πήρε τον βαθμό με το πέναλτι του Ολίσε στις καθυστερήσεις.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για τους «πολίτες» αφού προηγήθηκαν με τον Γκρίλις στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης, με το 1-0 να είναι και το σκορ ημιχρόνου. Μετά την ανάπαυλα οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με το παρθενικό γκολ καριέρας του Ρίκο Λιούις.

Οι παίκτες της Πάλας δεν το έβαλαν κάτω και μείωσαν αρχικά με τον Ματετά στο 76ο λεπτό. Ο χρόνος περνούσε με το σκορ να παραμένει «ρευστό», κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι.

Στο 90+4 ο Φόντεν γίνετε μοιραίος καθώς αντί για την μπάλα έδιωξε… τα πόδια αντιπάλου εντός περιοχής της Σίτι με τον διαιτήτη να δείχνει την άσπρη βούλα.

Ο Ματετά ανέλαβε την εκτέλεση, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το τελικό 2-2.