Ολυμπιακός Β: Tα διαιτητικά «όργια» Παπαγεωργόπουλου στον αγώνα με την Ηλιούπολη

Η νίκη του Ολυμπιακού Β απέναντι στην Ηλιούπολη (1-0) σημαδεύτηκε από τα σφαλτσοσφυρίγματα του διαιτητή Παπαγεωργίου στο δεύτερο ημίχρονο.

Δεν υπήρχε κάποιο… σημάδι για αυτή την αλλαγή στα δύο ημίχρονα. Στο δεύτερο μέρος κάτι… άλλαξε στην διαιτητική συμπεριφορά. Τόσο ο Παπαγεωργόπουλος (σύνδεσμος Αρκαδίας) όσο και οι βοηθοί του (Ισακωβίδης, σύνδεσμος Λακωνίας και Μανούρας, σύνδεσμος Δυτικής Αττικής).

Από την μια η… «επιλεκτικότητα» του πρώτου στα «φάουλ» που υπέδειξε, κρατώντας διαρκώς την Ηλιούπολη ψηλά στον αγωνιστικό χώρο. Από την άλλη οι βοηθοί του, που είχαν αρκετά διαφοροποιημένες αποφάσεις στο θέμα του οφσάιντ, κυρίως κατά του Ολυμπιακού.

Θυμίζουμε πως ο Ολυμπιακός έφυγε με το διπλό στο σαββατιάτικο ματς.