ΠΑΣ Λαμίας-Βόλος 1-2: Πέρασαν οι Βολιώτες από τη Λαμία

Με 2-1 πέρασε ο Βόλος απο την Λαμία στην αναμέτρηση για την 14η αγωνιστική της Stoiximan Super League και ανέβηκε στην 9η θέση της βαθμολογίας.

Τους πολυπόθητους τρεις βαθμούς κατάφερε να πάρει ο Βόλος ΝΠΣ από τον ΠΑΣ Λαμίας με 2-1 και να ανέβει στην 9η θέση της βαθμολογίας της Stoiximan Super League.

Το πρώτο 45λεπτο ολοκληρώθηκε χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον, καθώς και οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να βρουν τα πατήματά τους στο γήπεδο. Στο 10ο λεπτό ο Μωραΐτης μπήκε στην περιοχή και έκανε το σουτ από δύσκολη γωνία αλλά ο Κοσέλεφ έδιωξε σε κόρνερ με το πόδι.

Στο δεύτερο μισό η ομάδα του Βόλου μπηκε με φόρα και κατάφερε το πρώτο τέρμα στο 56′ με σκόρερ τον Γκαρσία.

Οι γηπεδούχοι αντιστάθηκαν και τελικά βρήκαν την ισοφάριση ο Καρλίτος στο 71′.

Όμως οι φιλοξενούμενοι δεν έμειναν άπραγοι και 10 λεπτά μετά ο Κόμπα σκόρασε και τους έδωσε την νίκη.

Στην βαθμολογία, η Λαμία παρέμεινε στους 16 πόντους και στην 7η θέση, με τον Βόλο να συνεχίζει την ανοδική του πορεία και να βρίσκεται στην 9η θέση με 14 πόντους.

ΛΑΜΙΑ: Κοσέλεφ, Σιμόν, Παπαδόπουλος, Τζανετόπουλος, Σίντκλεϊ, Τζανδάρης, Σαντάνα, Τόσιτς, Σλίβκα, Τσιλούλης, Καρλίτος
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κόστιτς, Μύγας, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Ασλανίδης, Άλχο, Τσοκάνης, Γκλάβτσιτς, Κόμπα, Γκαρσία, Μωραΐτης.