Ολυμπιακός Μεταγραφές: Οταν ο Μαρτίνς σκόραρε στο «Γ. Καραϊσκάκης» κόντρα στον Ολυμπιακό

Ο Ολυμπιακός έκανε το πρωτοχρονιάτικο δώρο στους οπαδούς του με την απόκτηση του Ζέλσον Μαρτίνς, ο οποίος έχει σκοράρει στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» ως παίκτης της Σπόρτινγκ το 2017.

Η μεταγραφή του Ζέλσον Μαρτίνς όπως είναι φυσικό έχει ενθουσιάσει τους φίλους του Ολυμπιακού, καθώς πρόκειται για έναν παίκτη που έχει φτάσει μέχρι και την εθνική ομάδα της Πορτογαλίας, αλλά και που έχει παραστάσεις από συλλόγους όπως η Σπόρτινγκ, η Μονακό και φυσικά η Ατλέτικο Μαδρίτης.

Ο Μαρτίνς δεν είναι άγνωστος στο κοινό του Ολυμπιακού, καθώς έχει αγωνιστεί στο «Γ. Καραϊσκάκης» και μάλιστα έχει σκοράρει. Συγκεκριμένα το 2017 και για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League ο Ολυμπιακός υποδέχτηκε τη Σπόρτινγκ.

Η Πορτογαλική ομάδα είχε καταφέρει να αιφνιδιάσει με γκολ του Ντουμπιά μόλις στο 2ο λεπτό και στο 13′ ο Μαρτίνς ήταν αυτός που έκανε το 0-2. Πριν κλείσει το ημίχρονο σε εκείνο το ματς, ο Μπρούνο Φερνάντες είχε κάνει το 0-3. Ο Ολυμπιακός προσπάθησε στο δεύτερο μέρος και τελικά μείωσε το σκορ σε 2-3 με δύο γκολ του Πάρντο στα τελευταία λεπτά.