Ολυμπιακός: «Χειρουργείο» από Μαρέφκα και VAR και αλλοίωση αποτελέσματος!

Τρομερά πράγματα στο ντέρμπι στο γήπεδο Καραϊσκάκη με τον Μαρέφκα να «σφάζει στο γόνατο» τον Ολυμπιακό!

Δύο φάσεις μέσα σε λίγα λεπτά, δύο αποφάσεις εις βάρος του Ολυμπιακού με τον διαιτητή και το VAR να περνούν από «χειρουργείο» τους Πειραιώτες.

Συγκεκριμένα, στο 68ο λεπτό και με το σκορ στο 1-2 υπέρ της ΑΕΚ, ο Μασούρας σκόραρε με το αριστερό στην πλάτη της άμυνας, ο Σλοβάκος διαιτητής είδε χέρι, η μπάλα, ωστόσο, είχε βρει ξεκάθαρα στον ώμο του διεθνούς άσου, οπότε το γκολ έπρεπε να μετρήσει! Το φοβερό της υπόθεσης είναι πως ούτε το VAR κάλεσε τον διαιτητή για να τσεκάρει μια φάση που ήταν πεντακάθαρη!

Τρία λεπτά αργότερα, ο Φραν Ναβάρο βρέθηκε στο έδαφος, εντός περιοχής, από μαρκάρισμα του Κάλενς, ο οποίος ξεκάθαρα τον βρίσκει στο δεξί πόδι. Ούτε εδώ έγινε επισκόπηση της φάσης, καθώς ο VARίστας έκρινε πως ο διαιτητής είχε δίκιο στην αρχική του απόφαση! Ενα ακυρωμένο γκολ κι ένα πέναλτι που δεν δόθηκε υπέρ του Ολυμπιακού μέσα σε μερικά λεπτά, με τον διαιτητή να σφυρίζει… κλέφτικα και το VAR να κλείνει τα μάτια!