ΟΦΗ Παρασκήνιο: «Μουγγός» Λυσάνδρου - Η περίεργη σιωπή του προέδρου της Superleague για τα εγκλήματα εις βάρος της ομάδας του!

Τι κι αν Φωτιάς και Παπαπέτρου «δεν είδαν» φάουλ υπέρ του Φελίπε στη φάση του 1-0 ΑΕΚ κόντρα στον ΟΦΗ; Τι κι αν σφυρίχθηκε ανύπαρκτο πέναλτι σε βάρος των Κρητικών που αναγκάστηκε να… διορθώσει το VAR; Φαίνεται πως το ίδιο… έπαθε και ο πρόεδρος της Superleague και αντιπρόεδρος του ΟΦΗ, Μηνάς Λυσάνδρου.

Οι άνθρωποι του ΟΦΗ ήταν έξαλλοι με το γεγονός ότι Παπαπέτρου και Φωτιάς δεν είδαν το φάουλ πάνω στον Φελίπε στη φάση του πρώτου γκολ της ΑΕΚ. Στα αποδυτήρια ήταν έντονες οι φωνές στη διάρκεια του ημιχρόνου, όμως τελικά η δημόσια… σιωπή τους ήταν αυτή που κυριάρχησε μετά το τέλος της αναμέτρησης.

Ναι μεν οι Κρητικοί δεν συνηθίζουν να σχολιάζουν δημόσια διαιτητικές αποφάσεις, όμως σε μια τόσο κραυγαλέα φάση, δημιουργεί τεράστια ερωτηματικά η… σιωπή τους. Όχι μόνο για το καθαρό φάουλ που προηγήθηκε του 1-0, αλλά και για το ανύπαρκτο πέναλτι που σφύριξε σε βάρος τους ο Παπαπέτρου στα τελευταία λεπτά κι αναγκάστηκε να τον μαζέψει ο Φωτιάς που τον «κάλυψε» στο πρώτο γκολ του Πόνσε και δεν τον κάλεσε στο VAR.

Φαίνεται πως ο μεγαλομέτοχος της ομάδας, Μιχάλης Μπούσης, δεν ήθελε να στεναχωρήσει τον Δημήτρη Μελισσανίδη που τον φιλοξένησε στην σουίτα του.

Αυτό όμως που προκαλεί μεγαλύτερη αίσθηση, είναι η «απουσία» του προέδρου της Superleague και αντιπροέδρου της ομάδας του Ηρακλείου, Μηνά Λυσάνδρου. Καμία αντίδραση, καμία ένσταση για τα όσα έγιναν εις βάρος της ομάδας του από τους διαιτητές στην αναμέτρηση με την ΑΕΚ. Σε τέτοιο βαθμό, που ο Αλέξης Κούγιας να επιβεβαιώνεται μέχρι κεραίας για τα όσα του καταλόγισε πριν από λίγες ημέρες.