Αλ Νασρ – Ίντερ Μαιάμι 6-0: Θρίαμβος απέναντι στον Μέσι χωρίς τον Ρονάλντο

Η Αλ Νασρ διέλυσε την Ίντερ Μαιάμι με 6-0 σε φιλικό συλλόγων χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο ενώ ο Λιονέλ Μέσι αγωνίστηκε ελάχιστα.

Οι Σαουδάραβες αν και αγωνίστηκαν χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο δεν δυσκολεύτηκαν να «σκορπίσουν» την Ίντερ Μαιάμι με 6-0 σε φιλικό αγώνα συλλόγων. Το αστέρι της ομάδας του Ντέιβιντ Μπέκαμ, Λιονέλ Μέσι μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 84ο λεπτό.

Ο CR7 έμεινε εκτός αποστολής λόγω ενός τραυματισμού αλλά η ομάδα του δεν έδειξε να επηρεάζεται.

Το σκορ άνοιξε, μόλις, στο 3ο λεπτό με τρομερό σουτ του Οτάβιο. Γρήγορα διπλασίασαν το προβάδισμα τους με τον Ταλίσκα στο 10ο λεπτό μετά από μια εκπληκτιή ομαδική προσπάθεια. Το γκολ της βραδιάς, και ίσως της χρονιάς, ήρθε στο 12ο λεπτό, όταν ο Λαπόρτ βρήκε δίχτυα με σουτ πίσω από το ημικύκλιο του κέντρου κρεμόντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα γράφοντας το 3-0 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Οι τυπικά γηπεδούχοι της Αλ Νασρ μπήκαν εξίσου δυνατά και στο δεύτερο μέρος. Ο Ταλίσκα με πέναλτι στο 51ο λεπτό σκόραρε για δεύτερη φορά στον αγώνα και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 και τον Μαράν να πετυχαίνει το πέμπτο γκολ της ομάδας του επτά λεπτά μετά. Ο Ταλίσκα μετατράπηκε στον μεγάλο πρωταγωνιστή του αγώνα, με το τρίτο του τέρμα στο 73ο λεπτό και διαμόρφωσε το τελικό σκορ 6-0 στο πάρτι της ομάδας του.