Ολυμπιακός Β'- Γιούχτας 3-1: Μεσημεριάτικη... τριάρα στο Ρέντη- Σκόραρε ο Μπρίνιτς

Ο Ολυμπιακός Β’ υποδέχθηκε τον Γιούχτα για την 17η αγωνιστική της Superleague 2, με τους Πειραιώτες να επικρατούν με 3-1 με γκολ των Κωστούλα, Μπρίνιτς και Μπα. Μείωσε για τον Γιούχτα ο Λώλης.

Ο Ολυμπιακός Β’ υποδέχθηκε τον Γιούχτα για την 17η αγωνιστική της Superleague 2, με τους Πειραιώτες να επικρατούν με 3-1. Γενικά οι Πειραιώτες έκαναν το τέλειο ματς έχοντας γρήγορο επιθετικό ρυθμό από το ξεκίνημα του παιχνιδιού, μέχρι και σχεδόν το τέλος του.

Οι Κωστούλας (20′), Μπα (πεν., 26′) και Μπρίνιτς (53′) πέτυχαν τα γκολ για τους «ερυθρολεύκους», με τον Έλληνα επιθετικό να συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις του, και τον Μπρίνιτς, της πρώτης ομάδας να παίρνει αγωνιστικά λεπτά μετά από καιρό, ενώ κατάφερε να χριστεί και σκόρερ. Μείωσε στο 80ό λεπτό ο Λώλης για τους φιλοξενούμενους.