Βόλος- Παναιτωλικός 1-1: Δίκαιη μοιρασιά και ένα θεαματικό πρώτο ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό

Ο Βόλος και ο Παναιτωλικός μοιράστηκαν τους βαθμούς καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 στο Πανθεσσαλικό για την 21 αγωνιστική της Super League. O Σενγκέλια έκανε το 1-0 στο 8′ για τον Παναιτωλικό, ισοφάρισε σε 1-1 ο Γκαρσία στο 15′.

Βόλος και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 στο Πανθεσσαλικό Στάδιο για την 21η αγωνιστική της Super League, σε ένα ματς που είχε δύο πολύ γρήγορα γκολ και πολύ καλό ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο.

Το ματς ξεκίνησε έχοντας πολύ καλό ρυθμό και μάλιστα πριν καν από τη συμπλήρωση δέκα λεπτών είχε το πρώτο γκολ της αναμέτρησης. Στο 8ο λεπτό ο Σενγκέλια έβαλε μπροστά στο σκορ τον Παναιτωλικό με τρομερό πλασέ, το οποίο πήγε στο παραθυράκι.

Άμεση απάντηση από τον Βόλο που ισοφάρισε με τον Χουάν Γκαρσία να σκοράρει στο 22ο λεπτό και να φέρνει το ματς στα ίσια από κοντά με προβολή στο δεύτερο δοκάρι, μετά από ασταθή επέμβαση του Στεργιάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου μέρους χωρίς να σημειωθεί κάποια αξιοσημείωτη ευκαιρία μέχρι το 60ο λεπτό.

Το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο και με μοναδική ευκαιρία αυτή του Βόλου στο 68′, όταν ο Μωραΐτης έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Οικονόμου ήρθε σε επαφή με την μπάλα στέλνοντάς την κόρνερ.

Αυτή ήταν και η τελευταία φάση με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1 σκορ που προήλθε από το πρώτο ημίχρονο, το οποίο είχε πολύ καλό ρυθμό και για τις δύο ομάδες.

Βόλος: Κόβατς, Άλχο, Ασλανίδης, Καλογερόπουλος, Μύγας, Γκλάβτσιτς (81′ Γκλάβτσιτς), Μπαριέντος (56′ Τσοκάνης), Κόμπα (64′ Μωραΐτης), Ασεχνούν, Ντέλετιτς (56′ Ποπέσκου), Γκαρσία (81′ Μπερτόλιο).