ΟΦΗ- Κηφισιά 1-2: Οζέγκοβιτς ο... τιμωρός και διπλό ελπίδας στο Ηράκλειο

Η Κηφισιά έκανε τεράστιο διπλό στο Ηράκλειο με 2-1 απέναντι στον ΟΦΗ, τον οποίο βύθισε ακόμα περισσότερο, με το αποτέλεσμα στο ματς για την 21η αγωνιστική της Super League.

H Κηφισιά έκανε μεγάλη νίκη εκτός έδρας στο Γεντί Κουλέ με 2-1 απέναντι στον ΟΦΗ. Σκόραρε εις διπλούν ο Οζέγκοβιτς που ήταν και ο MVP της αναμέτρησης για την 21η αγωνιστική της Super League. Μείωσε για τους Ηρακλειώτες ο Αποστολάκης στο 71ο λεπτό.

Στο 7ο μόλις λεπτό η Κηφισιά μπήκε στην περιοχή και ο Σάντος κέρδισε πέναλτι από τον Μπρεσάν, ο οποίος αντίκρισε και την κίτρινη κάρτα.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Οζέγκοβιτς που άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό, με την ομάδα των Βορείων Προαστίων των Αθηνών να παίρνει κεφάλι στο σκορ με 1-0.

Στο 24ο λεπτό ο Σάντος έχασε μεγάλη ευκαιρία μέσα από την περιοχή, το σουτ του όμως αλλοιώθηκε και πήγε κόρνερ, σε μια ακόμα μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά.

Αυτή έμελλε να είναι και η τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου σε ένα πρώτο 45λεπτο που δεν έθελξε και τα πλήθη, καθώς δεν είχε κάτι αξιόλογο κυρίως από πλευράς ΟΦΗ.

Το δεύτερο ημίχρονο στο ξεκίνημά του ήταν το ίδιο, καθώς οι Κρητικοί δεν είχαν απειλήσει καθόλου μέχρι και το 63ο λεπτό.

Εκεί ήρθε και η χαριστική βολή για τον ΟΦΗ, καθώς ο Οζέγκοβιτς διπλασίασε τα τέρματα του ίδιου αλλά και της ομάδας του, βάζοντας ουσιαστικά ταφόπλακα στα όνειρα των Κρητικών.

Κι όμως οι Κρητικοί κατάφεραν να επιστρέψουν στο ματς με τον Αποστολάκη, ο οποίος σκόραρε στο 71ο λεπτό, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Αναγνωστόπουλου με έναν κάπως ανορθόδοξο τρόπο, συγκεκριμένα με την πλάτη.

Αυτό έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα, καθώς στο φινάλε της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι στο παιχνίδι, με την Κηφισιά να παίρνει μεγάλη εκτός έδρας νίκη στο Ηράκλειο.