Λιονέλ Μέσι: Με γκολ στις καθυστερήσεις «λύτρωσε» την Ίντερ Μαϊάμι

Το MLS ξεκίνησε και ο Λιονέλ Μέσι το… έπιασε από εκεί που το είχε αφήσει την περσινή σεζόν. Ο Αργεντίνος ήταν ο λυτρωτής για την Ίντερ Μαϊάμι, καθώς με το γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις χάρισε στην ομάδα του τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στους Γκάλαξι στο Λος Άντζελες.

Η Ιντερ Μαϊάμι τελικά βρήκε ξανά λύση από τον Λιονέλ Μέσι και απέφυγε την ήττα στο Λος Αντζελες στην έδρα των Γκάλαξι (1-1), για την 1η αγωνιστική του MLS.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 75ο λεπτό με σκόρερ τον Γιόβελιτς και είχαν τον έλεγχο του αγώνα, αλλά στις καθυστερήσεις ο Αργεντινός σούπερ σταρ είπε την τελευταία λέξη στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, μετά από ασίστ του Ζόρντι Αλμπα, γράφοντας το τελικό 1-1.

Αξίζει να σημειωθεί πως η ομάδα του Λος Αντζελες έμεινε με δέκα παίκτες στο 88ο λεπτό, λόγω αποβολής του Ντελγάδο με δεύτερη κίτρινη.