Μπάγερν - Ολυμπιακός 0-3 (ημιχρ.): Αγκαλιά με την πρόκριση στα ημιτελικά του Youth League η Κ19!

Ο Ολυμπιακός ισοπέδωσε την Μπάγερν στα πρώτα 45 λεπτά και χάρη στα γκολ των Μουζακίτη, Παπακανέλλου, Κωστούλα είναι αγκαλιά με την πρόκριση στα ημιτελικά του Youth League. Δείτε σε βίντεο τα τρία υπέροχα γκολ των θρυλικών μπέμπηδεων!

Η ομάδα Κ19 του Ολυμπιακού βρίσκεται στο Μόναχο για τον αγώνα απέναντι στην Μπάγερν για τα προημιτελικά του Youth League.

Oι παίκτες του Συλαϊδόπουλου μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν την πρόκριση κόντρα στο γερμανικό μεγαθήριο.

Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Μουζακίτης στο 32ο λεπτό, με τον Παπακανέλλο να διπλασιάζει τα τέρματα των «ερυθρόλευκων» πέντε λεπτά μετά.

Το εμφατικό 3-0 για το Ολυμπιακό πέτυχε ο Κωστούλας στο 40ό λεπτό, βάζοντας την ομάδα του σε θέση ακλόνητου φαβορί για τη νίκη-πρόκριση.

Δείτε τα τρία γκολ:

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο σκορ με τον Ράμσακ στο 68′

Λίγο πριν από το ημίχρονο υπήρξε και σύρραξη μπροστά από τους πάγκους με αποτέλεσμα να αποβληθεί ο κόουτς του Ολυμπιακού Σωτήρης Συλαϊδόπουλος.