Μακάμπι-Ολυμπιακός: Τα έφερε όλα τούμπα ο Θρύλος - Μπροστά 6-1 στη Σερβία!

Συγκλονιστικό πρώτο ημίχρονο πραγματοποίησε στη Σερβία ο Ολυμπιακός, που προηγήθηκε με 0-3 και έθεσε βάσεις για μια ιστορική πρόκριση. Στο 1-6 έχει φτάσει το σκορ στην παράταση!

Δεν έχουν προηγούμενο αυτά που κάνει στη Σερβία ο Ολυμπιακός, που κερδίζει 1-6 τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στην παράταση και κρατά την πρόκριση στα χέρια του.

Το σκορ άνοιξε ο Ποντένσε στο 10′ με εντυπωσιακό τρόπο…

Το προβάδισμα διπλασίασε ο Κώστας Φορτούνης στο 36′, όντας ψύχραιμος σε τετ α τετ, μετά από φανταστική πάσα του Ποντένσε…

Το τρίτο γκολ έβαλε λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του πρώτου ημιχρόνου ο Αγιούμπ Ελ Καμπί, ξανά από ασίστ του Πορτογάλου «μάγου».

Η Μακάμπι μείωσε στο 57′ με πέναλτι του Ζαχάβι, όμως ο Θρύλος απάντησε με αδιανόητη γκολάρα του Ελ Καμπί με γυριστό στο 65′.

Στο τρίτο λεπτό της παράτασης, ο Στέφαν Γιόβετιτς έδωσε σκορ πρόκρισης στον Ολυμπιακό, με σουτ κάτω από τα πόδια δύο αντιπάλων, ενώ ο Ελ Αραμπί έκανε τα ερυθρόλευκα τέρματα έξι, προ κενής εστίας στο 103′!