Γιώργος Γιακουμάκης: Νέο φανταστικό γκολ στο MLS με «αριστουργηματικό» πλασέ εκτός περιοχής!

Ο Γιώργος Γιακουμάκης βρίσκεται σε «δαιμονιώδη» φόρμα, σκοράροντας και μοιράζοντας ασίστ στη νίκη της Ατλάντα Γιουνάιτεντ με 2-0 επί του Ορλάντο.

Ο Γιώργος Γιακουμάκης ήταν κομβικός για ακόμα μια αναμέτρηση της ομάδας του, Ατλάντα Γιουνάιτεντ, η οποία χάρη στην επιθετική του συμβολή, επικράτησε με 2-0 του Ορλάντο, σε αυτόν τον τρίτο της αγώνα στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος MLS.

Ο Κρητικός επιθετικός, που βρίσκεται ήδη στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ για την φετινή σεζόν (σε τριπλή ισοβαθμία), ήταν καθοριστικός για την ομάδα του καθώς παρείχε την ασίστ για το 1-0 στο 9ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ενώ μετέπειτα σημείωσε ένα πραγματικά σπουδαίας ομορφιάς γκολ στο 70ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου με μακρινό σουτ.

Υποδέχθηκε την μπάλα λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή και με «τηλεκατευθυνόμενο» πλασέ «ζωγραφιά», έστειλε την προσπάθεια του στην μέσα μεριά του οριζόντιου δοκαριού και με κατάληξη στα δίκτυα, «σφραγίζοντας» έτσι ουσιαστικά την επικράτηση της ομάδας του.