ΠΑΟΚ: Ισόπαλη στην πρεμιέρα των πλέι οφ Βελγίου η Κλαμπ Μπριζ με τρία δοκάρια!

Η Κλάμπ Μπριζ δεν κατάφερε να επικρατήσει της Σερκλ Μπριζ, από την οποία έχανε, είχε τρια δοκάρια και τελικά ισοφάρισε στο φινάλε.

Η Κλαμπ Μπριζ έμεινε στο 1-1 στην έδρα της συμπολίτισσας Σερκλ, στο ντεμπούτο του υπηρεσιακού τεχνικού, Νίκι Χάγεν στον πάγκο της, sε μια αναμέτρηση στην οποία οι παίκτες της σημάδεψαν τρεις φορές τα δοκάρια και είχε ένα ακυρωμένο γκολ λόγω VAR, η Κλαμπ Μπριζ έμεινε στο 1-1 στην έδρα της συμπολίτισσας Σερκλ, στο ντεμπούτο του υπηρεσιακού τεχνικού, Νίκι Χάγεν στον πάγκο της.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στην προημιτελικό φάση του Κόνφερενς Λιγκ, βρέθηκε να κυνηγά το σκορ από το 32’, έπειτα από πρωτοφανή αδράνεια της άμυνας της. Η Κλαμπ Μπρίζ, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης με σκόρερ τον Νούσα, όμως αυτό, ακυρώθηκε αφού στην αρχή της φάσης, ο Τιάγκο ήταν εκτεθειμένος. Στο δεύτερο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν ένας μονόλογος για την Κλαμπ Μπριζ, η οποία είχε μεγάλες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, αλλά σε τρεις διαφορετικές φάσεις, σημάδεψε το δοκάρι, ενώ σε μία εξ αυτών, αμυντικός της Σερκλ, έδιωξε πάνω στη γραμμή.

Η λύτρωση ήρθε στο 83’, με τον Γιούτγκλα να δίνει την πάσα και τον Σκοβ Όλσεν να κάνει το σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή, για να ισοφαρίσει. Το 1-1 δεν άλλαξε ως το τέλος, με την αντίπαλο του ΠΑΟΚ να μην ξεκινάει όπως θα ήθελε στο Τσάμπιομνσπ ράουντ της Τζούπιτερ Προ Λιγκ, έχοντας απόσταση οκτώ βαθμών από Άντερλεχτ και Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ, που βρίσκονται ισόβαθμες, σε πρώτη και δεύτερη θέση, αντίστοιχα.

Η σύνθεση της Μπριζ: Γιάκερς, Οντόι (46′ Σάμπε), Όρντονεζ, Μεσέλ, Μέιγερ (78′ Ντε Κάιπερ), Βέτλεσεν (65′ Νίλσεν), Ονιεντίκα, Βανάκεν, Νούσα (65′ Σκοβ Όλσεν), Τιάγκο, Σκοράς (56′ Γιούτγκλα).