Λιονέλ Μέσι: Επέστρεψε στη δράση με γκολ (vid)

Ο ΛΙονέλ Μέσι επέστρεψε στην αγωνιστική δράση και το έκανε πετυχαίνοντας γκολ με την Ιντερ Μαϊάμι να έρχεται ισόπαλη με 2-2 με αντίπαλο την Κολοράντο Ράπιντς.

Ο Λιονέλ Μέσι επέστρεψε στην αγωνιστική δράση, και μαζί επέστρεψε και στα γκολ. Ο Αργεντινός πέρασε ως αλλαγή στο 46′ στην αναμέτρηση της Ιντερ Μαϊάμι με τους Κολοράντο Ράπιντς και μετά από έντεκα λεπτά βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα.

Ο Λιονέλ Μέσι ισοφάρισε στο 57` το γκολ που είχε δώσει προβάδισμα στην ομάδα του Κολοράντο, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Αφόνσο έδωσε προβάδισμα στην Ιντερ.

Τελικά, οι Ράπιντς έφθσαν στην ισοφάριση με τον Μπάσετ (88`), με την Ιντερ Μαϊάμι να παραμένει στην τρίτη θέση της Ανατολικής περιφέρειας, δύο βαθμούς πίσω από τους Red Bulls της Νέας Υόρκης.