Διαγόρας-Ολυμπιακός Β' 1-0: Νέα «εγκλήματα» εις βάρος των «ερυθρολεύκων» και ξέσπασμα Καραπαπά

Κώστας Καραπαπάς
eurokinissi

Ο Ολυμπιακός Β λύγισε στο 90΄ από τον Διαγόρα σε ένα αγώνα με «εγκληματική» διαιτησία που οδήγησε στο ξέσπασμα του Κώστα Καραπαπά μέσω ανάρτησης στα social media.

Ο Διαγόρας Ρόδου νίκησε τον Ολυμπιακό Β με 1-0 με το γκολ του Λούκιτς στο 89ο λεπτό με σκόρερ τον Λούκιτς για το εξ αναβολής παιχνίδι της 1η αγωνιστική των play out της Super League 2. Όμως τα όσα συνέβησαν στην φάση του ακυρωθέντος γκολ των Πειραιωτών προκάλεσαν οργή με αποκορύφωμα την ανάρτηση του αντιπροέδρου της ΠΑΕ Ολυμπιακός Κώστα Καραπαπά.

Οι «ερυθρόλευκοι» έφτασαν στο στόχο τους και βρήκαν δίχτυα στο 80ο λεπτό, με τον Κουτσίδη μετά από κόρνερ του Σαπουντζή. Όμως το γκολ δεν μέτρησε καθώς ,κατά την εκτέλεση του κόρνερ, ακούστηκε σφύριγμα από τον διαιτητή και δόθηκε η εντολή για επανάληψη της εκτέλεσης.

Η απόφαση αυτή προκάλεσε την οργή των Πειραιωτών με αποκορύφωμα την ανάρτηση του Κώστα Καραπαπά στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram. «Δεν υπάρχει πιο κάτω, τα διαλύσατε όλα» έγραψε ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός.

Το νικητήριο γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε ένα λεπτό πριν τα 90΄, όταν ο Αντεσίνα πέρασε την μπάλα στον Λούκιτς και αυτός με συρτό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Στουρνάρα για 1-0, που ήταν και το τελικό σκορ.

Διαγόρας: Λαδάς, Αρίας, Νικολής, Δημητρίου, Δημόπουλος, Παπατόλιος, Μουντές (60′ Αντεσίνα), Τσιαντούλας, Βολάκης (60′ Μασούρας), Λεσάι (67′ Λούκιτς), Μανιάς

Ολυμπιακός Β: Στουρνάρας, Μπα (70′ Βλαχομήτρος), Σγουρός (74′ Σαπουντζής), Τσέλιος (74′ Πινακάς), Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Κεραμίδας, Μαρίνος (70′ Κατσουλίδης), Κωστούλας, Μουζακίτης, Αργυρίου