Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε 3-2: Δείτε όλα τα γκολ του μεγάλου αγώνα

Έτσι διαμορφώθηκε το σκορ στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για τα προημιτελικά του Conference League.

Ο Ολυμπιακός μπήκε μπροστά στο σκορ μόλις στο 8ο λεπτό του αγώνα με τη Φενέρμπαχτσε.

Συγκεκριμένα, ο Μασούρας πίεσε τον Σογιούντσου, ο οποίος έκανε λάθος, ο Φορτούνης πήρε την μπάλα κι εξαπέλυσε τον «κεραυνό», στέλνοντας με πανέμορφο σουτ την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0 στο γήπεδο Καραϊσκάκη.

Δείτε τη γκολάρα του Φορτούνη:

Στο 32ο λεπτό ο Ολυμπιακός πέτυχε και δεύτερο γκολ! Ο Φορτούνης έβγαλε εκπληκτική κάθετη στον Γιόβετιτς, ο οποίος μπήκε από τα αριστερά και με εξαιρετικό πλασέ με το δεξί έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0!

Δείτε το 2-0 από τον Γιόβετιτς:

Το ερυθρόλευκο πάρτι συνεχίστηκε στο 57ο λεπτό! Ο Τσικίνιο έκλεψε την μπάλα, την άλλαξε με τον Ελ Αραμπι και με πλασέ από τα δεξιά της περιοχής σκόραρε ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 3-0!

Δείτε το 3-0 από τον Τσικίνιο:

Η Φενέρ αντέδρασε και σε έξι λεπτά μείωσε σε 3-2. Αρχικά με εύστοχο πέναλτι του Τάντιτς στο 68ο λεπτό κι έπειτα με το γκολ του Καχβετζί στο 74′.