Χαμός στη Βάρδα: Οπαδοί του ΠΑΟ μπούκαραν και επιτέθηκαν σε παίκτες του Βύζαντα!

Οριστική διακοπή στον αγώνα του ΠΑΟ Βάρδας με τον Βύζαντα Μεγάρων, καθώς οπαδοί των γηπεδούχων εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκαν στους ποδοσφαιριστές των φιλοξενούμενων.

Ανολοκλήρωτος έμεινε ο αγώνας του ΠΑΟ Βάρδας με τον Βύζαντα Μεγάρων, έπειτα από μαζική εισβολή των οπαδών των γηπεδούχων. Σύμφωνα με τις ως ώρας πληροφορίες, στο 87ο λεπτό κι ενώ το σκορ βρισκόταν στο 2-1 υπέρ του ΠΑΟ Βάρδας, ο διαιτητής Ζύγας διέταξε την οριστική διακοπή του παιχνιδιού, καθώς ένθερμοι οπαδοί εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και πήραν στο κυνήγι τους παίχτες της φιλοξενούμενης ομάδας. Επιπλέον, γίνεται λόγος και για επίθεση ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων κατά του γενικού αρχηγού των Μεγαριτών, Λευτέρη Στάμελου.

Ο Βύζας Μεγάρων τοποθετήθηκε μετά από λίγα λεπτά, μέσω της επίσημης σελίδας του στο facebook, αναφέροντας χαρακτηριστικά:

ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΑΓΏΝΑ ΣΤΗΝ ΒΑΡΔΑ…
Στο 87ο λεπτό ο αγώνας ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ- ΒΥΖΑΣ διεκόπη από το διαιτητή καθώς φίλαθλοι των γηπεδούχων εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και χτύπησαν ποδοσφαιριστές της ομάδας μας αλλά και τον γενικό αρχηγό…
Περισσότερα σε λίγο…
Λίγο αργότερα, αναρτήθηκε στον λογαριασμό και φωτογραφία η οποία έδειχνε τραυματισμένο ποδοσφαιριστή των φιλοξενούμενων:
Πηγή photo: patrisnews.com