Ατρόμητος - Κηφισιά 1-2: Ανατροπή ελπίδας στο Περιστέρι

Σκοράροντας δύο φορές σε τρία λεπτά, η Κηφισιά επικράτησε 2-1 του Ατρομήτου στο Περιστέρι και αύξησε τις ελπίδες της για παραμονή στη Stoiximan Super League.

Η Κηφισιά βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, ωστόσο ανέτρεψε τα δεδομένα επί του Ατρομήτου στο ματς για την 5η αγωνιστική των πλέι άουτ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 16′ με τον Καμαρά, ο οποίος εκμεταλλεύθηκε ένα τραγικό λάθος του Τσάπαν.

Το ματς δεν επεφύλασσε την παραμικρή συγκίνηση μέχρι το 64′, όταν ο Σναϊντερλάν ισοφάρισε τον Ατρόμητο με κεφαλιά, έπειτα από φάουλ του Πρίτσα.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Κλωναρίδης έκανε τη σέντρα και ο Μπαρμπόσα με κεφαλιά ανέτρεψε τα δεδομένα.

Ο Μπιφουμά άγγιξε το 1-3 στο 81′, αλλά ο Μαρκετζάνι βγήκε νικητής στο μεταξύ τους τετ-α-τετ.

Ο ίδιος παίκτης έχασε διπλή ευκαιρία στο 90+2′, αφού νικήθηκε ξανά από τον Μαρκετζάνι και εν συνεχεία έστειλε  την μπάλα άουτ παρά το γεγονός ότι ήταν αμαρκάριστος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μαρκετζάνι, Τριμμάτης (67′ Τσακμάκης), Ασεβέδο (73′ Κιβρακίδης), Τζαβέλλας, Αθανασίου, Έντερ, Κούντε, Βαλένσια, Καμαρά, Βρακάς (62′ Ρομπάιγ), Αντζιέλσκι (61′ Βέργος).

ΚΗΦΙΣΙΑ: Νικοπολίδης, Τσανάτζια (58′ Μπιφουμά), Τσάπαν, Βαφέας, Μιλίτσεβιτς, Σολόα, Σναϊντερλάν, Μενέντες (46′ Κλωναρίδης), Πρίτσας (82′ Τετέι), Κρισιούμα (75′ Γκόμπελιτς), Οζέγκοβιτς (82′ Γιόβαντσιτς).