Τζουντ Μπέλιγχαμ: Ξέρει να... αποτελειώνει την Μπαρτσελόνα στις καθυστερήσεις!

Ο Τζουντ Μπέλιγχαμ έχει κάνει… συνήθεια τα νικητήρια γκολ της Ρεάλ Μαδρίτης εναντίον της Μπαρτσελόνα στις καθυστερήσεις

Η Ρεάλ Μαδρίτης έχει βρει σίγουρα τον κρυπτονίτη της Μπαρτσελόνα καθώς, ο Μπέλιγχαμ ήταν και χθές ο άνθρωπος που έδωσε την λύση στους Μαδριλένους στο τέλος με καταπληκτικό τελείωμα στον ουρανό των διχτυών του Τερ Στέγκεν.

Ο Άγγλος μπορεί να είχε να βρει δίχτυα από τον Φεβρουάριο όταν είχε βάλει δύο γκολ στην Χιρόνα όμως δεν θα έχανε την ευκαιρία να σκοράρει απέναντι στους μπλαουγκράνα.

Ο στάρ της βασίλισσας είναι ο φετινός πρωταγωνιστής των El Classico καθώς έχει τρία γκολ και μια ασίστ σε ισάριθμες αναμετρήσεις εκ των οποίων οι δύο είναι στο πρωτάθλημα και μια στο κύπελλο.

Ο Μπέλιγχαμ είναι ξεκάθαρα ο κρυπτονίτης της Μπάρτσα καθώς δεν μπορεί να τον αντιμετωπίσει και αυτό αποτυπώνεται και στα στατιστικά. Η πιο τρανταχτή απόδειξη είναι πως το μόνο παιχνίδι που ο Μπέλιγχαμ και η Ρεάλ έμειναν στο μηδέν ήταν ένα φιλικό στην αρχή της σεζόν που είχε λήξει 0-3 υπέρ των μπλαουγκράνα όπου  ουδείς δεν θυμάται λόγω του ότι ήταν φιλικό.

Ο Αγγλος είχε πετύχει στο 92′ το γκολ της νίκης της Ρεάλ Μαδρίτης στην Βαρκελώνη, στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου, και τώρα σκόραρε ξανά το νικητήριο γκολ για τη Ρεάλ, ένα λεπτό νωρίτερα, στο 91!