Μπάγερν - Ρεάλ Μαδρίτης 2-2: Ανοικτοί λογαριασμοί

Ισόπαλος με σκορ 2-2 έληξε ο πρώτος ημιτελικός του Champions League μεταξύ της Μπάγερν και της Ρεάλ Μαδρίτης.

Ανοικτοί λογαριασμοί για Μπάγερν και Ρεάλ Μαδρίτης, όπως φανερώνει το 2-2 του Μονάχου, στο πλαίσιο της ημιτελικής φάσης του Champions League.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και είχαν δύο τελικές με τον Κέιν, όμως, οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με πλασέ του Βινίσιους, έπειτα από ωραία κάθετη του Κρόος στο 24′.

Ο Κρόος άγγιξε το 0-2 στο 51′ (τον σταμάτησε ο Νόιερ), ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Σανέ ισοφάρισε με σπουδαία ενέργεια και σουτ.

Προτού η Ρεάλ συνέλθει από το σοκ, η βαυαρική ομάδα ανέτρεψε τα δεδομένα με πέναλτι που κέρδισε ο Μουσιάλα και εκτέλεσε ο Κέιν στο 57′.

Οκτώ λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης απείλησε με διαγώνιο σουτ που πέρασε άουτ, ώσπου στο 80′ ο Βινίσιους απάντησε με πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Ροντρίγκο.

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Κίμιχ, Κιμ, Ντάιερ, Μαζραουί, Λάιμερ, Γκορέτσκα (46′ Γκερέιρο), Μουσιάλα, Μίλερ (80′ Γκνάμπρι), Σανέ (87′ Ντέιβις), Κέιν

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Λουνίν, Βάθκεθ, Ρίντιγκερ, Νάτσο (65′ Καμαβινγκά), Μεντί, Βαλβέρδε, Τσουαμενί, Κρόος (76′ Ντίαθ), Μπέλιγχαμ (76′ Μόντριτς), Ροντρίγκο (87′ Χοσέλου), Βινίσιους