Άστον Βίλα-Ολυμπιακός 2-4: Δείτε τα γκολ της ΘΡΥΛΙΚΗΣ νίκης μέσα στο «Βίλα Παρκ»

Δείτε σε videos όλα τα γκολ του πρώτου ιστορικού ημιτελικού του Conference League και της εντυπωσιακής εκτός έδρας νίκης των Πειραιωτών!

Ο Ολυμπιακός μπήκε μπροστά στο σκορ στο 17ο λεπτό του ημιτελικού με την Άστον Βίλα!

Συγκεκριμένα, μετά από τρομερή κάθετη του Τσικίνιο με το τακουνάκι, ο Ελ Καμπί έφυγε τετ α τετ και πλάσαρε εύστοχα. Αρχικά ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι του, αλλά μετά από εξέταση στο VAR το γκολ μέτρησε.

Δείτε το 0-1:

Λίγα λεπτά μετά, στο 27ο λεπτό, μετά από κλέψιμο του Ρέτσου, ο τρομερός Τσικίνιο με τακουνάκι έδωσε στον Ποντένσε, ο οποίος βρήκε τον Ελ Κααμπί στην περιοχή, ο οποίος πλάσαρε τον Όλσεν, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2!

Δείτε το 0-2:

Δείτε το 1-2 της Άστον Βίλα:

Δείτε το 2-2 της Άστον Βίλα:

Παρά την ισοφάριση της Άστον Βίλα ο Ολυμπιακός δεν το έβαλε κάτω. Ο Ελ Καμπί με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε ιστορικό χατ-τρικ κι έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ελληνική ομάδα, ενώ ο Έσε, λίγο αργότερα, έγραψε το εντυπωσιακό 2-4!