Ελ Καμπί: Πέτυχε το «τέλειο» χατ-τρικ με το Μαρόκο!

Ελ Καμπί Μαρόκο

Ο Ελ Καμπί δεν σταματάει να σκοράρει, είτε σε συλλογικό επίπεδο, είτε όταν πρόκειται να αγωνιστεί με την φανέλα του Μαρόκο.

Δεν έχει…τέλος, η σχέση του Ελ Καμπί με τα αντίπαλα δίχτυα. Ο επιθετικός του Ολυμπιακού έκανε ακόμα μια καταπληκτική εμφάνιση, αυτή την φορά με την φανέλα του Μαρόκο και πέτυχε τρία γκολ στο ματς με την Λ.Δ του Κονγκό.

O Μαροκινός  σκόραρε δυο τέρματα μέσα σε 19 λεπτά. Συγκεκριμένα με ασίστ του Χακίμι και ένα υπέροχο δικό του τελείωμα στο 20ο λεπτό, σημείωσε το 3-0 για την εθνική του ομάδα.

Λίγα λεπτά μετά, στο 39ο λεπτό πέτυχε το δεύτερο τέρμα του (αυτή την φορά από ασίστ του Ουνάχι) σε κενή εστία, κάνοντας το 4-0 για την ομάδα του.

Και σαν να μην έφτανε αυτό, στο 53ο λεπτό, μετά από μια σέντρα ακριβείας του Ουνάχι, νίκησε και πάλι τον τερματοφύλακα της Λ.Δ του Κονγκό με κεφαλιά.

Ο Ελ Καμπί σημείωσε το…«τέλειο» χατ-τρικ με το Μαρόκο, αφού σκόραρε με το αριστερό, το δεξί πόδι, αλλά και με κεφαλιά.

Υπενθυμίζουμε πως σε συλλογικό επίπεδο, ο Ελ Καμπί έχει σημειώσει 33 τέρματα σε 50 εμφανίσεις με την φανέλα του Ολυμπιακού κι ήταν αυτός που αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ στο Europa Conference League, το οποίο κατέκτησαν οι «ερυθρόλευκοι».