ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ: Συνεχίζει χωρίς νίκη η αντίπαλος του Ολυμπιακού

Ισοφαρίστηκε στο 88′, σε ματς του πρωταθλήματος της Bundesliga…

Δεν μπόρεσε ούτε τώρα να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στην Bundesliga η Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Ολυμπιακού, αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1, αποτέλεσμα το οποίο διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Μένοντας έτσι η Άιντραχτ μετά από τέσσερα ματς πρωταθλήματος χωρίς νίκη, μετρώντας τρεις ισοπαλίες με Στουτγκάρδη, Άουγκσμπουργκ, Αρμίνια και την ήττα από την Ντόρτμουντ.

Για την Άιντραχτ γύρισε στην αγωνιστική δράση ο Κόστιτς, ο οποίος ζήτησε συγνώμη από τους οπαδούς καθώς έφτασε μία… ανάσα από το τέλος του στην ομάδα ψάχνοντας όλο το καλοκαίρι τη μεταγραφή. Μάλιστα ήταν αυτός ο οποίος σημείωσε και το μοναδικό γκολ της Άιντραχτ.

Στο 59′ ο Κόστιτς μπήκε ως αλλαγή και είκοσι λεπτά έκανε το 1-0 στον αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι στο 82′ έμειναν με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του Άντον, αλλά παρόλα αυτά κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 88′ με το γκολ του Μαρμούς!

Η Άιντραχτ μετά την ισοφάριση πίεσε και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπορέ είχε δοκάρι σε σουτ από το ύψος του πέναλτι.

Μένοντας έτσι η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα της Γερμανίας.

Άιντραχτ Φρανκφούρτης (Όλιβερ Γκλάσνερ): Τραπ, Ντουρμ (80′ Ντα Κόστα), Εντικά, Χιντερέγκερ, Λεντς, Σο, Χρούστιτς (59′ Γιάκιτς), Χάουγκε (81′ Πασιένσια), Καμάντα, Λίντστρομ (59′ Κόστιτς), Λάμερς (70′ Μπορέ).