Σλοβακία - Ουκρανία 1-2: Ανατροπή και ελπίδες πρόκρισης

Η Ουκρανία βρέθηκε να χάνει από τους Σλοβάκους αλλά ανέτρεψε τα δεδομένα με το τελικό 2-1 να τη βάζει στο κόλπο της πρόκρισης.

Η Ουκρανία επικράτησε της Σλοβακίας με 2-1, ανατρέποντας το εις βάρος της σκορ του πρώτου ημιχρόνου και αναπτέρωσε τις ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Οι Σλοβάκοι κυριάρχησαν στα πρώτα 25 λεπτά και μετουσίωσαν την ανωτερότητά τους σε γκολ στο 17′. ΟΧάντσκο προσπάθησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ να νικήσει τον Τρούμπιν, εκείνος έπεσε στη δεξιά γωνία και απέκρουσε, αλλά λίγο αργότερα και στην εξέλιξη της φάσης μετά τη σέντρα από αριστερά του Χάρασλιν ο Σραντς βρέθηκε αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι και άνοιξε το σκορ με κεφαλιά.

Στο 54΄ οι Ουκρανοί έφτασαν στην ισοφάριση, όταν Ζιντσένκο την γύρισε στο ύψος του πέναλτι και ο Σαπαρένκο νίκησε τον Ντουμπράβκα με έξοχο αριστερό πλασέ.

Στο 80′ ο Γιάρεμτσουκ ολοκλήρωσε την ανατροπή, κάνοντας το 2-1.