ΣΕΒΙΛΛΗ - ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ: Καρέ από πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο

Στον αγώνα Σεβίλλη – Σάλτσμπουργκ δόθηκαν τέσσερα πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο, με την αυστριακή ομάδα να ευστοχεί με τη δεύτερη προσπάθειά της και τον Ράκιτιτς να απαντά.

Απίστευτο ρεκόρ με τέσσερα πέναλτι σε ένα ημίχρονο σημειώθηκε στον αγώνα Σεβίλλη – Σάλτσμπουργκ στην πρεμιέρα των ομίλων του Champions League.

Η Σάλτσμπουργκ κέρδισε το πρώτο πέναλτι στο 12ο λεπτό, με τον Αντεγιέμι να αστοχεί. Στη συνέχεια, στο 21ο λεπτό η αυστριακή ομάδα κέρδισε και δεύτερο πέναλτι, με τον Σούτσιτς αυτή τη φορά να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του.

Στο 36′ ο Αντεγιέμι κέρδισε και τρίτο πέναλτι για την Σάλτσμπουργκ, με τον Σούτσιτς αυτήν τη φορά να μην μπορεί να κάνει το 2-0 για την ομάδα του.

Ωστόσο, αυτό δεν ήταν το τελευταίο πέναλτι του ημιχρόνου, καθώς ο Ράκιτιτς στο 41ο λεπτό ισοφάρισε για την ομάδα του από την άσπρη βούλα.

Να σημειώσουμε ότι δεν έχουν καταγραφεί ξανά τέσσερα πέναλτι σε ένα ημίχρονο, τουλάχιστον από τη σεζόν 2003-04, όταν άρχισε η Opta να συγκεντρώνει τα στατιστικά.