ΗΡΑΚΛΗΣ: Φιλική τριάρα στη Δόξα Δράμας και χαμόγελα

Το ενδιαφέρον για την ομάδα του Ηρακλή επικεντρώνεται από δω και πέρα για το κλείσμο του ρόστερ και τις τελευταίες πινελιές που θα μπουν με τις μεταγραφές που έμειναν

Την ευκαιρία να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα, για το επίπεδο ετοιμότητας των παικτών τους είχαν οι Κώστας Γεωργιάδης και Μάκης Κατσαβάκης.

Ο Ηρακλής αντιμετώπισε στο γήπεδο της Μηχανιώνας σε δυνατή φιλική αναμέτρηση τη Δόξα Δράμας, της οποίας και επιβλήθηκε με 3-0. Δυνατά ξεκίνησε ο αγώνας για τις δυο ομάδες, οι οποίες δημιούργησαν φάσεις για να πετύχουν ένα τέρμα. Κάτι που έκανε ο Μιχάλης Μπαστακός για λογαριασμό του Ηρακλή, με σουτ στο 27ο λεπτό όταν και έγραψε το 1-0.

Η Δόξα Δράμας παρότι έχασε ευκαιρίες με τον Β. Παπαδόπουλο (30ο  λεπτό) και τον Πανουργιά (39ο λεπτό) αντίστοιχα, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, με αποτέλεσμα το σκορ να παραμείνει στο 1-0 για το πρώτο ημίχρονο.

Οι παίκτες του «Γηραιού», μπήκαν με την ίδια διάθεση στο δεύτερο μέρος και πέτυχαν άλλα δυο τέρματα. Στο 53’ ο Βραζιλιάνος Βιτίνιο έκανε πολύ ωραία ενέργεια, και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 υπέρ του Ηρακλή.

Το συγκρότημα του Κώστα Γεωργιάδη συνέχισε μέχρι τη λήξη του παιχνιδιού, στον ίδιο ρυθμό και πέτυχε τρίτο γκολ. Στο 89’ ο Μανώλης Παπαστεριανός από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των «μαυραετών», διαμόρφωσε το τελικό 3-0 και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Παλαβράκης, Πανάγου, Μανωλάκης, Αγγ. Παπαστεριανός, Κωστούλας, Μ. Παπαστεριανός, Πήλιος, Μασούρας, Κάκκο, Μπαστακός, Βιτίνιο. Έπαιξαν και οι: Γρηγοριάδης, Τομάς, Χρουσιέλ, Γ. Παπαδόπουλος, Φάκης, Τότσκα, Μπαλικτσής, Λουφάκης.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Κολιοφούκας, Γιαννούσης, Στ. Θεοδοσιάδης, Πανουργιάς, Καλλίδης, Πετρίδης, Καραγιάννης, Τζούρακ, Πάβλιτς, Ελέζι, Β. Παπαδόπουλος.  Έπαιξαν και οι: Παπαϊωάννου, Τάσιος Αποστολίδης, Μπαβέλης, Οικονομίδης.